Kargo & Sipariş ve Teslimat

Sitenizde kargo ücreti ne kadardır?

İnternet mağazamızdan yapacağınız 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargomuz açılışa özel ücretsizdir.

Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?

İnternet mağazamızdan oluşturduğunuz siparişleriniz, size MNG Kargo veya Aras Kargo ulaştırılmaktadır.

Kargom ne zaman ulaşır?

Siparişiniz, satın alma işleminiz gerçekleştikten sonra 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir (Çanta siparişlerinizde bu süre ortalama 3 iş günüdür). Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra teslimat süresi bulunduğunuz bölgeye göre 2 ila 5 iş günü arasında değişmektedir. Hafta sonu veya resmi tatillerde vereceğiniz siparişler, bu günleri takip eden 1 iş gününde kargoya verilecektir.

Kargomu nasıl takip edebilirim?

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra kargonuzun durumunu takip edebilirsiniz.

Kargo şirketinden gelen takip numarasıyla kargo şirketinin kargo takip bölümünden takibini yapabilirsiniz.

Kargomu benden başka bir kişi teslim alabilir mi?

Siparişlerinizi kimlik ibrazı ile soyadı tutarlılığı olan birinci dereceden yakınınız teslim alabilir. Teslimat adresinde paketinizi teslim alan kişinin imzası istenecektir.

Kargo paketim ben adresimde yokken gelmiş. Ne yapabilirim?

Adresinizde bulunamamanız durumunda, paketinizi almanız ya da yeniden bir teslimat tarihi belirlemeniz için bir not bırakılır

Yurt dışına veya KKTC'ye sipariş gönderimi yapılıyor mu?

Yurt dışına veya KKTC'ye henüz sipariş gönderimi yapılmamaktadır.

Sipariş verdikten sonra teslimat adresini değiştirebilir miyim?

Üye iseniz, siparişinizin statüsünü “Hesabım” bağlantısındaki “Siparişlerim” sekmesinden kontrol ediniz.

Siparişiniz kargoya verilmiş ise, konu ile alakalı olarak 444 06 06 MNG Kargo veya 444 25 52 numaralı Aras Kargo Müşteri Hizmetlerinden yardım almanızı rica ederiz.

Siparişimin alıcı kişisini değiştirebilir miyim?

Üye iseniz, siparişinizin statüsünü “Hesabım” bağlantısındaki “Siparişlerim” sekmesinden kontrol ediniz. Üye olmadan alışveriş yaptıysanız, sitemizin alt kısmında yer alan “Sipariş Takibi” bağlantısını kullanarak siparişinizin statüsünü görebilirsiniz.

Eğer “Siparişiniz Hazırlanıyor” statüsünde ise, yeni alıcı kişi bilgilerini iletişim bölümündeki formdan  müşteri hizmetlerimiz vasıtasıyla bize iletebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verilmiş ise, konu ile alakalı olarak 44 06 06 MNG Kargo veya 444 25 52 numaralı Aras Kargo müşteri hizmetlerinden yardım almanızı rica ederiz.

Siparişim yanlış/kusurlu geldi, ne yapmalıyım?

Yanlış veya kusurlu bir ürün teslim aldığınızda, siparişinizle birlikte size yollanan faturayı tırtıklı yüzeyinden koparınız. Faturanın arka yüzündeki iade formunu doldurarak, iade etmek istediğiniz ürünü/ürünleri  teslim aldığınız kargo şirketi vasıtasıyla gönderiniz.

Ürün tutarı, 30 iş günü içerisinde ödemeyi gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartına/ATM (debit) kartına iade edilmek üzere bankanıza bildirilecektir. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, bankanız tarafından alınan bu bilgi, bankanın çalışma prensiplerine göre kredi kartı ekstrenize yansıtılacaktır. Taksitli yapılan işlemlerde bazı bankalarda geri ödemeler taksitli bir şekilde yapılmaktadır. Eğer ATM (debit) kartı ile ödeme yaptıysanız iade tutarı bankanız tarafından ilgili hesaba aktarılacaktır.

Bulunduğum yerde kargo firmasının şubesi yoksa siparişimi nasıl teslim alacağım?

Bu durumda siparişiniz bulunduğunuz bölgeye en yakın  Aras Kargo şubesinde bekletilir ve tarafınızca alınması için sizinle iletişime geçilir.